W internecie da się odszukać bez najmniejszego problemu kilka o ile nie kilkanaście porównywarek finansowych. Teoretycznie nie ma lepszego poszukiwania oferty dla nas. Wpisujemy kwotę, okres kredytowania i porównywarka finansowa pokazuje nam kilkanaście propozycji kredytowych. Na domiar tego, możemy sobie dany kredyt zamówić przez kontakt z doradcą.
Wszystko wydaje się proste ale…

Często przy składaniu wniosku dostajemy informację, że nie otrzymamy kredytu gdyż nie spełniamy warunków banku.

Niestety porównywarka kredytowa jedynie konfrontuje kredyty, podsuwa który kredyt jest dobry, odsłania schowane elementy propozycji kredytowej, których w reklamie danego banku nie można znaleźć, jednak porównywarka kredytowa nie wytycza, że w danym banku kredyt bezspornie uzyskamy.

Każdy bank ma swoją własną taktykę, w jednym nasza zdolność kredytowa będzie akuratna do osiągnięcia kredytu, w innym jednakże nie.

W jaki sposób wniosek o kredyt aby zminimalizować ewentualność odrzucenia wniosku?
Porównanie kredytów prawdę powie!
Warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, przeważnie w dużych porównywarkach kredytowych jest możność skorzystania z pomocy doradcy kredytowego w pełni darmowo.
Porównania kredytowe są bardzo przydatne, warto z nich korzystać wybierając kredyt, należy jednak pamiętać, że to bank postanawia czy udzieli danej osobie kredytu.